Facebook ile BağlanHoşgeldin Ziyaretçi Giriş Yap Kayıt Ol Sipariş Takibi İletişim
Satış Sözleşmesi

SATIŞ SÖZLEŞMESİ

1) Sözleşmenin Konusu ve Kapsamı

İşbu Mesafeli Satış Sözleşmesi ("Sözleşme") 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği'ne uygun olarak düzenlenmiştir. İşbu Sözleşme'nin tarafları işbu Sözleşme tahtında 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği'den kaynaklanan yükümlülük ve sorumluluklarını bildiklerini ve anladıklarını kabul ve beyan ederler. İşbu Sözleşmenin konusunu; Müşterinin (ALICI), Dessen Oy. Tur. İnş. Müh. San. Tic. Ltd. Şti. ("Dessen")'e ait [www.ponyyatak.com.tr] adli web sitesinden ("Site"), siparişini elektronik ortamda vermiş olduğu, sözleşmede belirtilen niteliklere sahip Mal/Hizmetin satış ve teslimine yönelik olarak 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanması oluşturur. İşbu sözleşme konusu ise, sözleşmenin 3. (üçüncü) maddesinde özellikleri, nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürün ile ilgili olarak satış ve teslim ile tarafların hak ve yükümlülüklerinin belirlenmesidir.

Teslim Şartları:

ALICI tarafından sipariş edilen ürün, ALICI tarafından sözleşmenin onaylanmasından ve ödemenin yapılmasından sonra en geç 3 (üç) iş günü içinde kargoya teslim edilecektir.(Stok durumuna göre, saat 15:00'e kadar gelen siparişler aynı gün içerisinde anlaşmalı kargoya teslim edilecektir). Ürünün teslim edilmesi anına kadar tüm sorumluluk SATICI'ya aittir. Ürünler sadece Türkiye sınırları içi teslimlidir, yurtdışından gelecek siparişler teslim edilmeyecektir.

4) Ürünün Teslimi ve Teslim Şekli

Sözleşme, ALICI tarafından elektronik ortamda onaylanmakla yürürlüğe girmiş olup, ALICI'nin SATICI'dan satın almış olduğu Malin/Hizmetin ALICI'ya teslim edilmesiyle ifa edilmiş olur. Mal/Hizmet, ALICI'nin sipariş formunda ve işbu Sözleşmede belirtmiş olduğu adrese ve belirtilen yetkili kişi/kişilere teslim edilecektir.

5) Teslimat Masrafları ve İfası

Ürünün kargo masrafları, sipariş miktarının 500TL ve üzeri olduğu durumlarda SATICI tarafından, 500TL nin altındaki siparişlerde ALICI tarafından karşılanmaktadır. Kargo ücreti Ürün bedeline dahil değildir. Teslimat, anlaşmalı olduğumuz kargo şirketi aracılığı ile, ALICI'nın yukarıda belirtilen adresinde elden teslim edilecektir. Teslim anında ALICI'nin adresinde bulunmaması durumunda dahi Firmamız edimini tam ve eksiksiz olarak yerine getirmiş olarak kabul edilecektir. Bu nedenle, ALICI'nın ürünü geç teslim almasından ve/veya hiç teslim almamasından kaynaklanan zararlardan ve giderlerden SATICI sorumlu değildir. SATICI, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile teslim edilmesinden sorumludur.

Ürün teslimatı; SATICI'nin stoğunun müsait olması halinde ve ödemenin gerçekleşmesinden sonra taahhüt edilen sürede yapılır. (Stok durumuna göre, saat 15:00'e kadar gelen siparişler aynı gün içerisinde anlaşmalı kargoya teslim edilecektir). SATICI; sipariş konusu Mal/Hizmet ediminin yerine getirilmesinin imkansızlaştığı haller saklı kalmak kaydıyla, Mal/Hizmet'i, ALICI tarafından Mal/Hizmet'in sipariş edilmesinden sonra sözleşmenin onaylanmasından ve gerekli ödemenin yapılmasından itibaren 3 (üç) iş günü içinde kargoya teslim eder. Herhangi bir nedenle, yapılan ödeme banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI Mal/Hizmet'in teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

6) Alıcının Beyan ve Taahhütleri

ALICI, Site'de yer alan Sözleşme konusu Malin/Hizmetin temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimat ve kargo bedeline ilişkin olarak SATICI tarafından yüklenen ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder. ALICI, Tüketici sıfatıyla talep ve şikayetlerini yukarıda yer alan SATICI iletişim bilgilerine ve/veya Site'nin sağladığı kanallarla ulaştırabilirler. Alıcı, işbu Sözleşme'yi ve ilgili formları elektronik ortamda teyit etmekle, mesafeli sözleşmelerin akdinden önce SATICI tarafından ALICI'ya verilmesi gereken adres, siparişi verilen Mal/Hizmet'e ait temel özellikler, Mal/Hizmet'in vergiler dahil fiyatı, ödeme ve teslimat ile teslimat fiyatı bilgilerini de doğru ve eksiksiz olarak edindiğini teyit etmiş olur. ALICI'nın, Sözleşme konusu Mal/Hizmet'i teslim almadan önce muayene etmeksizin; tahrip olmuş, kırık, ambalajı yırtılmış vb. hasarlı ve ayıplı Mal/Hizmeti kargo şirketinden teslim alması halinde sorumluluk tamamen kendisine aittir. ALICI tarafından kargo şirketi görevlisinden imza karşılığı teslim alınan Mal/Hizmet 'in hasarsız ve sağlam olduğu kabul edilecektir. Teslimden sonra Mal/Hizmet'in sorumluluğu ve hasarlar ALICI'ya aittir.

ALICI'nın Ürünü kargodan teslim alırken paketin ve içerisindeki ürünün hasarlı olduğunu tespit etmesi durumunda, kargoyu kabul etmeyerek, kargo görevlisine tutanak tutturmalıdır. Ayrıca; ALICI, durumu hemen elektronik posta yolu ile SATICI'ya iletmeli ve tutanağı SATICI'ya göndermelidir. Ancak, bu halde SATICI sorunu giderip en kisa zamanda ALICI'ya geri dönüş yapacaktır.

7) Satıcının Beyan ve Taahhütleri

SATICI, Sözleşme konusu Mal/Hizmet'in Tüketici Mevzuatına uygun olarak, sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile ALICI'ya teslim edilmesinden sorumludur. SATICI mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü durumlar nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içerisinde teslim edemez ise durumu ALICI'ya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde; ALICI siparişin iptal edilmesini, sözleşme konusu ürünün var ise emsali ile değiştirilmesini ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından biri kullanabilir. ALICI'nın siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar, ALICI'nin bankasına SATICI tarafından iade edilecektir. İadenin ALICI hesabına yansıma süresi banka tarafından belirlenmektedir ve bu sürece SATICI'nın müdahalesi bulunmamaktadır. Taksitli alımlarda mal bedelinin iadesi taksitli olarak yapılmaktadır.

Sözleşme konusu Mal/Hizmet, ALICI'dan başka bir kişiye teslim edilecek ise, teslim edilecek kişinin teslimatı kabul etmemesinden SATICI sorumlu tutulamaz.

8) Cayma Hakkı

ALICI, hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin, satın aldığı Mal/Hizmeti teslim tarihten itibaren 14 (ondört) gün içerisinde cayma hakkını kullanarak iade edebilir. Cayma hakkının kullanımını sebebi ile, ürünün SATICI'nın anlaşmalı kargo firması aracılığıyla 14 gün içerisinde SATICI'ya gönderilmesi gerekmektedir. Aksi halde, cayma hakkının kullanımına ilişkin ürün iade kargo bedeli ALICI tarafından tahsil edilir.

Cayma hakkı bildirimi ve Sözleşmeye ilişkin sair bildirimler SATICI'ya Site'de belirtilen iletişim kanalları ile gönderilecektir. Cayma hakkının kullanılması için süresi içerisinde SATICI'ya mevzuat hükümlerine ve Site'deki cayma hakkı kullanım seçeneğine uygun olarak bildirimde bulunulması şarttır. Cayma hakkının kullanılması halinde:

a) ALICI cayma hakkını kullanmak için yaptığı yazılı beyana onay gelmesinden itibaren 5 (beş) gün içerisinde Ürünün SATICI'ya geri gönderir.

b) Cayma hakkı kapsamında iade edilecek Ürün kutusu, ambalaji, varsa standart aksesuarları varsa Ürün ile birlikte hediye edilen diğer ürünlerin de eksiksiz ve hasarsız olarak iade edilmesi gerekmektedir. ALICI'nın cayma sebebiyle SATICI'in onayı ile iade ettiği ürünün, SATICI'ya ulaşmasından sonra; mal/hizmet bedeli ALICI'nın bankasına SATICI tarafından iade edilecektir. İadenin ALICI hesabına yansıma süresi banka tarafından belirlenmektedir ve bu sürece SATICI'nin müdahalesi bulunmamaktadır. Taksitli alımlarda mal bedelinin iadesi taksitli olarak yapılmaktadır.

ALICI iade edeceği Ürünü, ilgili sözleşmede belirtilen SATICI'nın anlaşmalı kargo şirketi ile Satıcı'ya gönderdiği sürece iade kargo bedeli SATICI'ya aittir. ALICI'nin iade edeceği Ürünü ilgili sözleşmede belirtilen SATICI'nın anlaşmalı kargo şirketi dışında bir kargo şirketi ile göndermesi halinde iade kargo bedeli ve Ürünün kargo sürecinde uğrayacağı hasardan SATICI sorumlu değildir. Sipariş onayı verildikten sonra, Ürünün teslimine kadar olan sürede cayma hakkının kullanılması halinde ise, iade kargo bedelinden ALICI sorumlu olacaktır.

9) Cayma Hakkının Kullanılamayacağı Haller

Cayma hakkı aşağıdaki hallerde kullanılamaz: a) Fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak değişen ve satıcının kontrolünde olmayan mal veya hizmetlere ilişkin sözleşmelerde (Ziynet, altın ve gümüş kategorisindeki ürünler) b) Tüketicinin istekleri veya açıkça onun kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan kişiye özel, niteliği itibariyle geri gönderilmeye elverişli olmayan ve çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan malların teslimine ilişkin sözleşmelerde c) Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallardan; iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayanların teslimine ilişkin sözleşmelerde d) Tesliminden sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan mallara ilişkin sözleşmelerde e) Tüketici tarafından ambalaj. bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olması şartıyla maddi ortamda sunulan kitap, ses veya görüntü kayıtlarına, yazılım programlarına ve bilgisayar sarf malzemelerine ilişkin sözleşmelerde f) Abonelik sözleşmesi kapsamında sağlananlar dışında gazete, dergi gibi süreli yayınların teslimine ilişkin sözleşmelerde g) Belirli bir tarihte veya dönemde yapılması gereken, konaklama, eşya taşıma, araba kiralama, yiyecek-içecek tedariki ve eğlence veya dinlenme amacıyla yapılan boş zamanın değerlendirilmesine ilişkin sözleşmelerde h) Bahis ve piyangoya ilişkin hizmetlerin ifasına ilişkin sözleşmelerde i) Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile ifasına başlanan hizmetlere ilişkin sözleşmelerde i) Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler ile tüketiciye anında teslim edilen gayri maddi mallara ilişkin sözleşmelerde ve sözleşmeye konu Mal/Hizmet'in Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği'nin uygulama alanı dışında bırakılmış olan (satıcının düzenli teslimatları ile alıcının meskenine teslim edilen gida maddelerinin, içeceklerin ya da diğer günlük tüketim maddeleri ile seyahat, konaklama, lokantacılık, eğlence sektörü gibi alanlarda hizmetler) Mal/Hizmet türlerinden müteşekkil olması halinde Alıcı ve Satıcı arasındaki hukuki ilişkiye Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği hükümleri uygulanamaması sebebiyle cayma hakkı kullanılamayacaktır. Tatil kategorisinde satışa sunulan bu tür Mal/Hizmetlerin iptal ve iade şartları Satıcı uygulama ve kurallarına tabidir.

10) Uyuşmazlıkların Çözümü

İşbu Mesafeli Satış Sözleşmesi'nin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Alıcının Mal veya Hizmeti satın aldığı ve ikametgâhının bulunduğu yerdeki Tüketici Hakem Heyetleri ile satıcının merkezinin bulunduğu Tüketici Mahkemeleri yetkilidir. 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun'un 68'nci. Maddesinin 1. fıkrasında belirtilen alt ve üst limitler doğrultusunda tüketici talepleri hakkında ilçe/il tüketici hakem heyetleri yetkilidir.

11) Ürünün / Hizmetin Fiyatı

Ürünün peşin veya vadeli satış fiyatı, sipariş formunda yer almakla birlikte, sipariş sonu gönderilen bilgilendirme maili ve ürün ile birlikte müşteriye gönderilen fatura içeriğinde mevcut olan fiyattır.

Ödemenin kredi kartı vb. ödeme yöntemleri kullanılarak yapıldığı durumlarda, kartın bir başkası tarafından hukuka aykırı şekilde kullanılması hâlinde; 23/2/2006 tarihli 5464 sayılı Banka Kartları ve Kredi Kartları Kanunu ve 10/3/2007 tarihli ve 26458 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan Banka Kartları ve Kredi Kartları Hakkında Yönetmelik hükümlerine göre işlem yapılır.

12) Bildirimler ve Delil Sözleşmesi

İşbu Sözleşme tahtında Taraflar arasında yapılacak her türlü yazışma, mevzuatta sayılan zorunlu haller dışında, e-mail aracılığıyla yapılacaktır. ALICI, işbu Sözleşme'den doğabilecek ihtilaflarda SATICI'nın resmi defter ve ticari kayıtlarıyla, kendi veri tabanında, sunucularında tuttuğu elektronik bilgilerin ve bilgisayar kayıtlarının, bağlayıcı, kesin ve münhasır delil teşkil edeceğini, bu maddenin Hukuk Muhakemeleri Kanunu'nun 193. maddesi anlamında delil sözleşmesi niteliğinde olduğunu kabul, beyan ve taahhüt eder.

13) Genel Hükümler

ALICI, www.ponyyatak.com.tr internet sitesinde, sözleşme konusu ürünün temel özelliklerini, ürünün hazırlanarak teslim edilmesine ilişkin bilgileri okuduğunu, satış fiyatı ve ödeme şekli konusunda bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli onayı verdiğini kabul beyan ve taahhüt eder. ALICI iş bu sözleşme öncesinde kendisine elektronik ortamda gönderilen bilgileri okuduğunu ve onayladığı gayri kabil rücu kabul beyan ve taahhüt eder.

ALICI, SATICI'nin internet sitesi üzerinde yer alan birtakım uygulamalar ile sadece kredi kartı (Master, Visa vb) ile ödeme yapabilir. Siparişlerin işleme alınma zamanı, siparişin verildiği an değil kredi kartı hesabından ödemenin tam ve eksiksiz olarak SATICI'nin hesabına ulaştığı zamandır. Sınırlı sayıda üretilen ürünlerin satışında ödemeyi gerçekleştirme zamanı dikkate alınmaktadır. İşlem sırasında ödeme işlemi ilk tamamlanan kullanıcıya öncelik tanınmaktadır.

SATICI'ya Üye olurken verdiğiniz, elektronik mail adresi, telefon ve/veya cep telefonunuz aracılı ile 6563 sayılı Kanun ve Ticari İletişim Ve Ticari Elektronik İletiler Hakkında Yönetmelik gereğince tarafınıza pazarlama ve tanıtım amaçlı Ticari Elektronik İleti gönderilebilir. ALICI, dilediği zaman bu gönderimlerden ücretsiz olarak çıkarak pazarlama ve bilgilendirme amaçlı iletileri almama hakkına haizdir.

İş bu sözleşme sebebi ile sistemde kayıtlı bulunan kişisel verileniz rızanız dışında kanuni zorunluluklar ve/veya yasal mercilerin talebi ve/veya Satıcı tarafından adli sürecin başlatılması durumları haricinde herhangi bir şekilde 3. kişi/ler ile paylaşılmayacaktır. İnternet sitesi içerisinde oluşabilecek sorunların tanımlanması ve çıkabilecek teknik sorunlar, usulsüz alışveriş ve/veya sair problemlerin ivedilikle giderilebilmesi için site gerektiğinde kullanıcıların IP log kayıtlarını kanunlarda belirtilen süreler dâhilinde tutmaktadır. Bunun dışında, yasal mercilerce talep edilmesi durumunda, kullanıcılara ve sözleşme konusu hizmet ve/veya mala ilişkin veriler ilgili kurum ve/veya kuruluşlar ile paylaşılmaktadır.

%100 GÜVENLİ ALIŞVERİŞ

Tüm alışverişlerinizde güvenle ödeme sağlayabilirsiniz.

%100 ORİJİNAL ÜRÜNLER

Tüm ürünlerimiz ilgili üreticiden size orijinal olarak satılır.

KREDİ KARTIYLA ÖDEME

Tüm alışverişlerinizde kredi kartınızla ödeme yapabilirsiniz.

7X24 BİZE ULAŞIN

Uzman E-Ticaret personelimize her zaman ulaşabilirsiniz.

Kampanya ve indirimlerden haberdar olun.

Size yardımcı olmamızı ister misiniz?

X

Alışveriş deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz.

Detaylı bilgiye Aydınlatma Metni sayfamızdan erişebilirsiniz.